Consells per protegir el teu compte de Taskrabbit

La seguretat de la comunitat Taskrabbit és la nostra màxima prioritat i recomanem als nostres usuaris que prenguin precaucions per garantir la seguretat dels seus comptes. 

Aquí tens alguns consells per protegir completament el teu compte:

Actualitza la contrasenya sovint

Taskrabbit no et demanarà mai la teva contrasenya o que la canviïs per una paraula o frase concreta.

Per protegir el teu compte, actualitza la teva contrasenya sovint amb una combinació nova i única de lletres, números i caràcters especials que només utilitzis per al teu compte Taskrabbit. Et recomanem que no facis servir la mateixa contrasenya en diverses plataformes.

En aquest article del centre d’ajuda trobaràs més informació sobre com canviar la teva contrasenya. 

 

Vigila amb els correus d’identitat falsejada

Aquests correus electrònics són comunicacions que semblen que procedeixin de Taskrabbit i volen accedir a la teva contrasenya i informació privada. Els correus electrònics oficials de Taskrabbit acaben en @taskrabbit.com o @taskrabbit.zendesk.com. Si reps un correu electrònic de Taskrabbit que procedeix d’una adreça sospitosa, posa’t en contacte amb el nostre equip a través de ajuda.tr.co.


Si tens dubtes, et recomanem que no facis clic als enllaços del correu electrònic ni tampoc obris cap document adjunt. Et comunicarem que hem rebut el teu correu i ens n‘encarregarem.

 

Actualitza les teves dades

Si canvies la teva adreça, el número de telèfon o el correu electrònic, actualitza les teves dades de contacte al teu compte de Taskrabbit.

Mantenir actualitzada la teva informació personal és important perquè puguem posar-nos en contacte amb tu en relació amb qualsevol actualització del teu compte.

 

Comunica’ns qualsevol activitat sospitosa del teu compte

Et recomanem que comprovis les teves preferències sovint per assegurar-te que ningú no accedeix al teu compte sense el teu permís. Posa’t en contacte de seguida amb el nostre equip si alguna cosa ha canviat sense el teu permís.

 

Finalment, si ets tasker, vigila amb les sol·licituds de tasques fraudulentes

Les tasques fraudulentes es produeixen quan un client fals envia una sol·licitud de tasca fictícia per aconseguir les teves dades de pagament o per crear una factura il·lícita. Posa’t en contacte de seguida amb el nostre equip si hi ha un càrrec il·lícit o si una tasca és sospitosa.

En aquest article del Centre d’ajuda trobaràs més informació sobre com detectar i prevenir les tasques fraudulentes.

Si creus que una tasca pot ser fraudulenta o trobes que no és segura, cancel·la-la i indica'ns el motiu: «tasca fraudulenta» o «tasker no se sent segur».

Aquest article ha estat útil?

Usuaris a qui els ha semblat útil: 37 de 52

Té més preguntes? Enviar una sol·lictud