Política global de cookies de Taskrabbit

Última actualització: 31 de març de 2021

Taskrabbit fa servir cookies, identificadors únics i tecnologies similars, com ara píxels, per diferenciar-vos d’altres usuaris de la nostra plataforma, oferir-vos serveis, recollir dades i millorar la plataforma. Aquesta Política de cookies complementa la nostra Política de privadesa i explica de quina manera i per quin motiu fem servir les cookies i altres tecnologies similars. Els termes escrits amb majúscula inicial en aquesta política i que no es defineixin aquí tindran el significat que se’ls atribueix a la Política de privadesa.

Quan visiteu el nostre Lloc web, el vostre navegador pot transmetre informació automàticament al nostre Lloc web durant la visita. De manera semblant, quan utilitzeu aplicacions mòbils, accedim a l’identificador del vostre dispositiu i el podem fer servir per reconèixer el dispositiu. Utilitzem cookies i tecnologies equivalents per recollir informació a través del Lloc web i les aplicacions.

La majoria dels navegadors accepten les cookies com a opció predeterminada. Si canvieu la configuració del navegador podeu donar-li instruccions perquè rebutgi o esborri les cookies. Si utilitzeu diversos navegadors en el vostre dispositiu, haureu de canviar la configuració de cadascun. La capacitat de limitar l’ús de les cookies depèn de la configuració i les limitacions del navegador. En l’apèndix A s’expliquen les nostres categories de cookies i els motius pels quals les fem servir a la Plataforma Taskrabbit.

Cookies

Les cookies són petits fitxers de dades emmagatzemats en el vostre dispositiu que funcionen com una etiqueta única per identificar el vostre navegador.

Les cookies de rastreig ens ajuden a personalitzar la vostra experiència, a recordar les vostres preferències i a garantir les funcions de seguretat. Les cookies de rastreig també ens serveixen per oferir-vos anuncis, tant dins de la Plataforma Taskrabbit com fora. Les cookies de rastreig poden quedar instal·lades al vostre dispositiu durant molt de temps i normalment es poden controlar mitjançant la configuració del navegador. Les cookies de rastreig que fem servir només poden ser llegides i utilitzades per Taskrabbit i quan accedim als identificadors del dispositiu ho fem amb les finalitats següents:

 • Per desar la vostra informació d’inici de sessió a la Plataforma Taskrabbit.
 • Per ajudar-vos en el procés de pagament.
 • Per conservar informació de la sessió.
 • Per fer el seguiment de les vostres preferències.

Les cookies de sessió us faciliten l’ús del nostre Lloc web quan el visiteu i caduquen un cop que tanqueu el navegador. Fem servir cookies d’identificació de sessió i tecnologies similars amb les finalitats següents:

 • Per permetre determinades funcions a la Plataforma Taskrabbit.
 • Per conèixer millor la vostra interacció amb el Lloc web i amb la Plataforma Taskrabbit.
 • Per supervisar l’ús que fan els nostres usuaris i l’encaminament del trànsit a la Plataforma Taskrabbit.
 • Per fer el seguiment del nombre de vegades que es fa clic en promocions, sortejos o concursos de Taskrabbit.
 • Per identificar quines àrees es visiten a la Plataforma Taskrabbit.

A diferència de les cookies de rastreig, les de sessió s’esborren de l’ordinador quan tanqueu la sessió de la Plataforma Taskrabbit o del navegador.

Cookies «flash»

Podem utilitzar cookies «flash» (o d’objecte local compartit) per personalitzar i millorar la vostra visita. Les cookies «flash» ens permeten desar les vostres preferències i mostrar continguts tenint en compte les seccions que visiteu per personalitzar la vostra experiència.

Píxel de seguiment

Tant nosaltres com els nostres agents tercers utilitzem «píxels de seguiment» (que de vegades també s’anomenen «etiquetes de píxel», «balises web» o «píxels invisibles»). Aquestes i altres tecnologies similars són petites imatges gràfiques o blocs de codi amb un identificador únic que s’utilitza per conèixer l’activitat de navegació i determinar si s’ha dut a terme una acció concreta.

Tant nosaltres a Taskrabbit com els nostres agents tercers les fem servir en relació amb la Plataforma Taskrabbit i els missatges de correu electrònic en format HTML amb les finalitats, entre d’altres, de rastrejar les accions dels usuaris i destinataris dels correus, determinar l’èxit de campanyes de màrqueting i elaborar estadístiques sobre l’ús del Lloc web i els índexs de resposta.

Serveis de màrqueting

Fem servir cookies i píxels de Facebook per facilitar que els nostres anuncis apareguin a Facebook. Això significa que podreu veure anuncis nostres quan utilitzeu Facebook si heu visitat abans el nostre Lloc web i també per motius d’integració dels nostres serveis publicitaris a Facebook. D’acord amb les condicions de privadesa de Facebook, consulteu els ajustaments de privadesa per saber-ne més aquí.

 

A Taskrabbit utilitzem serveis de coincidència d’audiències per arribar a les persones que visiten els nostres Llocs web (o a persones de característiques similars a aquestes) o que estan identificades en una o més de les nostres bases de dades (els «Anuncis coincidents»). Per fer això carreguem una llista de clients «hashed», que és una llista etiquetada per a un tercer, o incorporem un píxel d’un tercer en els nostres Llocs web i és l’altra part qui busca factors coincidents entre les nostres dades i les seves o altres conjunts de dades. A tall d’exemple, incorporem el píxel de Facebook als nostres Llocs web i podem compartir la vostra adreça de correu electrònic amb Facebook en el marc de l’ús que fem de Facebook Custom Audiences.

També treballem amb xarxes socials i altres tercers per presentar els nostres anuncis. Identifiquem característiques o interessos determinats que esperem que siguin significatius en les persones interessades en els nostres productes i presentem els anuncis a aquestes persones a través de les xarxes socials i altres tercers que hi coincideixen. Encara que desactiveu determinades cookies, pot ser que els nostres anuncis apareguin igualment en aquests canals. Consulteu les seccions de preferències de les vostres xarxes socials per conèixer millor el funcionament d’aquests anuncis.

Per donar-vos de baixa dels Anuncis coincidents, contacteu directament amb el tercer corresponent.

Aplicacions i tecnologies de localització

Les nostres aplicacions incorporen tecnologies que no depenen del navegador i no es controlen mitjançant la configuració del navegador. A tall d’exemple, les nostres aplicacions poden incloure kits de desenvolupament de programari (Software Development Kits, SDK), que és un tipus de codi integrat dins l’aplicació que recull informació sobre l’ús i l’activitat de l’aplicació. Aquests SDK ens permeten rastrejar la nostra taxa de conversió i oferir-vos anuncis dins i fora de la Plataforma Taskrabbit.  A tall d’exemple, utilitzem l’SDK de Facebook en el marc del nostre ús de Facebook Custom Audiences.

Per impedir que es reculli qualsevol informació a través de l’aplicació cal desinstal·lar l’aplicació. També podeu restablir l’identificador de publicitat del dispositiu en qualsevol moment des de la configuració del dispositiu, que permet limitar l’ús de la informació recollida sobre l’usuari. Si no voleu que tornem a utilitzar la vostra ubicació per a les finalitats descrites més amunt, desactiveu els serveis d’ubicació de l’aplicació mòbil, que es troben a la configuració del compte del dispositiu, a la configuració del telèfon mòbil o dins l’aplicació mòbil.

Cookies de tercers

La instal·lació de les cookies de tercers no depèn de Taskrabbit. Aquests tercers poden recollir l’activitat de navegació procedent de diversos llocs web i diverses sessions. Normalment, les cookies de tercers són cookies de rastreig que s’emmagatzemen fins que l’usuari les esborra o fins que caduquen, segons la durada que els tercers estableixen per a cadascuna.

A tall d’exemple, podem treballar amb anunciants tercers que poden instal·lar o llegir cookies de rastreig en el vostre navegador.

Tot seguit s’ofereix una descripció de les cookies de tercers i tecnologies similars que utilitzen els Llocs web, de les seves polítiques de privadesa i de les opcions de què disposa l’usuari per controlar la privadesa en aquestes plataformes: 

 • DoubleClick: la cookie de remàrqueting DoubleClick de Google ens permet servir-vos anuncis personalitzats quan navegueu per altres llocs web i plataformes de xarxes socials. Per controlar la personalització dels anuncis a Google i als llocs web associats visiteu la pàgina Privadesa i condicions de Google.
 • Impressions de Facebook: utilitzem Impressions de Facebook per rastrejar el nombre de persones que interactuen amb el nostre contingut a Facebook. La xarxa social Facebook recull aquesta informació i ens la facilita en virtut de la Política de privadesa de Facebook. Per controlar la informació que ens envia Facebook cal entrar a la configuració del compte de Facebook. 
 • Widgets de LinkedIn: aquesta eina permet que els visitants interaccionin amb nosaltres a través de LinkedIn i presentar-los anuncis d’interès i contingut personalitzat a LinkedIn. Per obtenir més informació sobre les pràctiques de LinkedIn i desactivar-les, visiteu la Política de privadesa de LinkedIn i l’apartat de Configuració.
 • Iterable: quan accepteu que us enviem «newsletters» ho fem a través d’Iterable, que fa servir tecnologia de píxels de seguiment per determinar si s’ha obert o no un correu electrònic. A més a més, quan feu clic en qualsevol enllaç d’un «newsletter» o d’un missatge de màrqueting en un correu electrònic que vau acceptar que us enviéssim, Iterable reconeix aquest fet. La informació en qüestió es fa servir de manera agregada per mesurar la freqüència amb què s’obren correus electrònics i es fa clic en els diversos enllaços, per conèixer els interessos dels usuaris i els patrons de trànsit i per millorar el contingut dels «newsletters» i dels serveis i les funcions que s’ofereixen mitjançant els «newsletters» i el màrqueting enviats per correu electrònic. Podeu consultar la Política de privadesa d’Iterable aquí
 • Anuncis Bing: utilitzem els anuncis de Bing per promocionar la nostra empresa en línia i utilitzem les cookies proporcionades per Bing per registrar la finalització d’una transacció en el nostre Lloc web. Per a més informació sobre les cookies de Bing consulteu la Política de privadesa de Bing.
 • Google Analytics: utilitzem Google Analytics, un servei d’anàlisi web, que fa servir cookies per ajudar Taskrabbit a analitzar com utilitzen els Llocs web els visitants. La informació generada per les cookies sobre l’ús del Lloc web i de la Plataforma Taskrabbit (inclosa la vostra adreça IP) es transmet i s’emmagatzema mitjançant un servidor de Google situat als Estats Units. Google fa servir aquesta informació amb la finalitat d’avaluar el vostre ús del Lloc web, recollir informes sobre l’activitat del Lloc web i oferir als operadors del Lloc web serveis relacionats amb l’activitat del Lloc web i l’ús d’Internet. Per impedir que Google emmagatzemi les dades sobre el vostre ús del Lloc web creades a través de la cookie (inclosa la vostra adreça IP) i tracti aquestes dades, descarregueu i instal·leu el connector («plug-in») del navegador, disponible aquí. Trobareu informació addicional sobre la recollida i el tractament de dades per part de Google Analytics i sobre la privadesa de les dades en els enllaços següents: Com utilitza Google la informació dels llocs web o de les aplicacions que utilitzen els nostres serveis i Ajuda — Analytics

Informació procedent d’altres fonts 

També obtenim informació d’altres fonts, com ara intermediaris de dades, xarxes socials i fonts d’accés públic.

Opcions de l’usuari i gestió de les cookies

Podeu modificar la configuració del vostre navegador per permetre o rebutjar les cookies o perquè us ho pregunti abans d’acceptar les cookies quan visiteu els llocs web. La configuració de les cookies es gestiona de manera una mica diferent segons el navegador que es fa servir: Internet Explorer, Safari, Chrome, Firefox i Opera. Si rebutgeu les cookies, però, no podreu utilitzar algunes parts o algunes funcions de la Plataforma Taskrabbit.

La configuració del navegador pot permetre la transmissió automàtica d’un senyal de «no rastregis» als serveis en línia que visiteu. Cal tenir en compte, però, que en el sector no hi ha consens sobre què haurien de fer els llocs web i les aplicacions quan reben aquests senyals. Per tant, fins que no s’interpreti la llei i se’ns indiqui el contrari, no tenim en compte el senyals de «no rastregis» ni fem cap acció en conseqüència. Trobareu més informació sobre els senyals de «no rastregis» a https://www.allaboutdnt.com.

Contacteu amb nosaltres

Si teniu preguntes sobre aquesta Política de cookies, sobre el tractament que nosaltres o els nostres agents tercers fem de les vostres dades personals, sobre les pràctiques del Lloc web o el vostre ús de la Plataforma Taskrabbit o si patiu alguna incidència tècnica, us podeu posar en contacte amb nosaltres aquí.

 

Apèndix A

Tipus de cookie

Finalitat

Taskrabbit o tercer

D’autenticació

Aquestes cookies (inclòs l’emmagatzematge local i altres tecnologies similars) ens indiquen que heu iniciat sessió i ens permeten personalitzar la vostra experiència i connectar la vostra informació i configuració del compte.

Taskrabbit

De localització

Aquestes cookies ens ajuden a oferir experiències localitzades en la vostra localitat.

Taskrabbit

De funcions i serveis del Lloc web

Són cookies que proporcionen la funcionalitat que ens permet oferir productes i la Plataforma Taskrabbit. A tall d’exemple, les cookies fan que alguns camps s’autocompletin quan inicieu sessió i garanteixen que el Lloc web es pugui veure en versions més antigues del navegador. També podem utilitzar cookies i tecnologies similars per oferir-vos connectors per a les xarxes socials i altres continguts i experiències personalitzats, com ara la tria del tipus de lletra.

 • Taskrabbit
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Amazon - Hosting
 • Zopim
 • Polyfill
 • MyFonts Counter

D’anàlisi i recerca

Aquestes serveixen per conèixer, millorar i buscar productes i serveis, per exemple quan accediu a la Plataforma Taskrabbit i als llocs web i aplicacions relacionats des d’un ordinador o un dispositiu mòbil. A tall d’exemple, aquestes cookies ens poden servir per saber com utilitzeu les funcions del Lloc web, per notificar qualsevol error de funcionament del Lloc web, per avisar els nostres proveïdors quan el seu contingut amb llicència genera drets i per segmentar les audiències amb la finalitat de provar noves funcions. Tant nosaltres com els nostres socis podem utilitzar aquestes tecnologies i la informació que ens proporcionen per conèixer l’ús que feu dels llocs web, aplicacions, productes, serveis i anuncis i per millorar-los.

 • Google Analytics
 • HeapAnalytics
 • MixPanel
 • BugSnag
 • Google Tag Manager
 • Optimizely

De publicitat basada en interessos

Elements com les cookies i els píxels serveixen per presentar anuncis significatius, fer el seguiment dels resultats i l’eficàcia de les campanyes publicitàries i conèixer els vostres interessos a partir de l’activitat en línia al Lloc web, a les aplicacions mòbils i en altres llocs web i aplicacions. A tall d’exemple, tant nosaltres com els nostres socis publicitaris podem basar-nos en la informació que revelen aquestes cookies per presentar-vos anuncis que us puguin interessar en altres llocs web i, quan fem això, la vostra informació (que no inclou el nom, l’adreça de correu electrònic ni cap identificador del «món real») es comparteix amb altres plataformes de l’ecosistema publicitari digital que es dediquen a oferir i comprar publicitat digital i a elaborar informes i anàlisis sobre aquesta. De manera semblant, els nostres anunciants poden utilitzar una cookie, un servei d’atribució o una altra tecnologia similar per determinar si hem emès un anunci i quins resultats ha generat o per donar-nos informació sobre la vostra interacció amb els anuncis.

Tingueu en compte que, encara que rebutgeu la publicitat de tercers basada en interessos, aquestes tecnologies de rastreig podran recollir dades igualment per a altres finalitats, per exemple, d’anàlisi, i podreu veure igualment anuncis nostres, però els anuncis no se us adreçaran a partir de les dades del vostre comportament i, per tant, podran tenir menys interès.

Si canvieu aquestes opcions podeu indicar al vostre navegador que rebutgi totes les cookies o que us ho pregunti abans d’acceptar una cookie dels llocs web que visiteu. Per poder rebutjar-la, heu de tenir les cookies activades en el vostre navegador. Consulteu les instruccions del navegador per trobar informació sobre les cookies i la manera d’activar-les. La desactivació només s’aplica al navegador web que feu servir, de manera que heu de repetir l’operació al navegador de cada dispositiu que utilitzeu. Si, un cop desactivades, esborreu les cookies desades al navegador, haureu de repetir la desactivació.

Per a més informació sobre les cookies dirigides o de publicitat i com desactivar-les, visiteu la pàgina sobre desactivació de la Network Advertising Initiative o les pàgines sobre desactivació de la Digital Advertising Alliance als Estats Units, https://youradchoices.ca/choices/ al Canadà o http://youronlinechoices.eu a la Unió Europea.

 • Taskrabbit
 • Google
 • DoubleClick
 • Iterable
 • Horizon
 • Bing Ads

Aquest article ha estat útil?

Usuaris a qui els ha semblat útil: 128 de 387

Té més preguntes? Enviar una sol·lictud